Popis tréninku

Trénink zahrnuje sebeobranu, pěstní sestavy, sestavy s tradičními zbraněmi, posilování s vlastní vahou a čchi kung (cvičení na rozvoj vnitřní energie).

Jak cvičí nováčci?

Pro začátečníka je důležité nejprve posílit a uvolnit tělo, naučit se základní postoje a techniky. Jednotlivé techniky se procvičují neustálým opakováním nejdříve samostatně, později ve dvojicích. Pro Hung-Ka Kung-Fu jsou důležité velmi nízké stabilní postoje a silné údery. Když začátečník porozumí základům a nabere dostatek síly, začíná se učit první stínové sestavy.

Pro začátečníka je důležité nejprve posílit a uvolnit tělo, naučit se základní postoje a techniky.

Jak cvičí pokročilí studenti?

Trénink pokročilých studentů spočívá hlavně ve cvičení sparringových sestav (ve dvojici) gung ji deui chaak a fu hok chaak. Tyto sestavy pomáhají účinně využívat kung-fu v reálném boji, student tím získává odvahu, vnitřní vyrovnanost a sebevědomí. Zvládne-li student tyto dvě sestavy, začíná se učit formu se šavlí, kopím, jednokoncovou tyčí, sparringovou sestavu kopí versus šavle a další.

Student cvičením sestav ve dvojici získává odvahu, vnitřní vyrovnanost a sebevědomí.

Nedílnou součástí výuky jsou i posilovací cvičení, strečink, speciální otužování a později také práce s vnitřní energií.

Kung-Fu sestavy

Každá sestava se vyznačuje jinými nároky. Cvičení sestav pomáhá posilovat klouby, svaly a šlachy, zlepšuje krevní oběh a tok energie, čímž prospívá zdraví. Každá sestava obsahuje útočné a obranné techniky.

Jestliže student cvičí pravidelně tyto sestavy, zlepšují se jeho sebeobranné schopnosti. Procvičování sestav přináší také vnější i vnitřní rovnováhu, student se jejich prostřednictvím seznamuje s bohatstvím stylu, s novými technikami a jejich kombinacemi účinnými v boji.

Student se prostřednictvím sestav seznamuje s bohatstvím stylu, s novými technikami a jejich kombinacemi účinnými v boji.

Máte zájem o Kung‑Fu?

Přijďte si po domluvě vyzkoušet trénink zdarma. Trénink je určen i úplným začátečníkům bez předchozích zkušeností. Těšíme se na Vás.

Kdy

Pondělí 18 - 20
Čtvrtek 18 - 20

    nebo telefonicky +420 608 972 026 (učitel/sifu David Šejna)
    crossmenu