Wong Fei Hung

Wong Fei Hung

Wong Fei Hung patří mezi nejslavnější a nejznámější mistry stylu Hung-Ka. O jeho osobnosti se vypráví mnoho příběhů a legend, v Číně se o něm natočilo mnoho filmů, reportáží a seriálů. Velmistr Wong Fei Hung ovládal lví tanec a byl výborný bojovník.

Také byl uznávaným lékařem v oboru čínské medicíny, řadil se k nejlepším v zemi. Nejvíce si však získával respekt tím, že měl mimořádný smysl pro spravedlnost a morální bezúhonnost. Narodil se 9. 7. 1847 v Saichiu, Fatshan, v provincii Gwongdung. Zhruba od šesti let trénoval se svým otcem Wong Kei Yingem. V roce 1859, ve dvanácti letech, zvítězil v boji nad mistrem Jeng Daihungem a vysloužil si přezdívku Mladý hrdina. Ve svých šestnácti letech otevřel Wong Fei Hung vlastní školu kung fu v Gwongjau. Jelikož měl velký talent na bojové umění, začal od svých šestadvaceti let učit vojenské námořnictvo a velitele policie v Gwongjau. V roce 1894 pomáhal na Taiwanu v boji proti japonské invazi. Po roce se vrátil do Číny a dále pracoval pouze jako lékař.

Za vlády posledního císaře Guangxu získal Wong Fei Hung hodnost generála, čtyřikrát se oženil, narodily se mu dvě dcery a čtyři synové. V roce 1919 zemřel jeho druhorozený syn, talentovaný pro bojové umění a Wong Fei Hung se rozhodl, že již dále nebude učit své děti Kung-Fu. V roce 1924 byla během revoluce spálena jeho tělocvična, Wong Fei Hung byl již starý a tuto osobní tragédii těžce prožíval. V roce 1925 v zármutku zemřel.

Máte zájem o Kung‑Fu?

Přijďte si po domluvě vyzkoušet trénink zdarma. Trénink je určen i úplným začátečníkům bez předchozích zkušeností. Těšíme se na Vás.

Kdy

Pondělí 18 - 20
Čtvrtek 18 - 20

    nebo telefonicky +420 608 972 026 (učitel/sifu David Šejna)
    crossmenu