Stručná historie

Hung-Ka Kung-Fu (styl rodiny Hung) patří mezi nejstarší tradiční styly Kung-Fu. Je jedním z pěti slavných rodinných stylů jižní Číny, všechny tyto styly mají svůj původ v klášteře Šaolin. Počátky Hung-Ka Kung-Fu sahají až do roku 1644. Do dnešní doby je předáváno z generace na generaci.

Hung-Ka Kung-Fu patří mezi nejstarší tradiční styly Kung‑Fu.

Shaolinský klášter

Významné změny přinesl rok 1812. Mniši z šaolinského kláštera v provincii Fukien výrazně protestovali proti vládě dynastie Ching, a tak vládní vojska jedné noci vypálila klášter až do základů. Několik málo mnichů se zachránilo.

Jedním z mnichů, kteří museli v té době opustit klášter Šaolin, byl i opat Che Seen Sum Si - stvořitel stylu tygra, který po odchodu z kláštera vybudoval tichý klášter. Che Seen Sum Si začal učit Hung Hay Goona, velmi silného muže, který je považován za stvořitele stylu Hung-Ka Kung-Fu. Hung Hay Goon si vzal za manželku Fong Wing Chun, neteř legendárního šaolinského mistra Fong Si Yu. Fong Wing Chun se od svého strýce učila bojový systém pocházející ze Šaolinu.

Hung Hay Goon zkombinoval oba šaolinské styly a vznikl tím nový bojový systém plný flexibility a síly. Tento nový systém tygra a jeřába se brzy proslavil po celé jižní Číně. Byl pojmenován Hungova pěst. O několik let později se stalo Hung Hay Goonovo kung fu nejpopulárnějším z pěti slavných stylů Kung-Fu (Choy Ka, Lau Ka, Lee Ka, Mok Ka, Hung Ka).

S Hung Hay Goonem současně studoval Luk Ah Choy, kterého následovali Wong Kei Ying a jeho syn Wong Fei Hung. Wong Kei Ying byl ve své době členem deseti tygrů z Kvantungu- skupiny deseti nejlepších mistrů kung fu a bojovníků v jižní Číně. Zemřel v roce 1886, ale slávu převzal jeho syn Wong Fei Hung. Wong Fei Hung přijal jako žáka Lam Sai Winga, ten učil svého synovce Lam Joa a v rodinné tradici jsou dnes pokračovatelé jeho synové Lam Chun Fai a Lam Chun Sing.

Máte zájem o Kung‑Fu?

Přijďte si po domluvě vyzkoušet trénink zdarma. Trénink je určen i úplným začátečníkům bez předchozích zkušeností. Těšíme se na Vás.

Kdy

Pondělí 18 - 20
Čtvrtek 18 - 20

    nebo telefonicky +420 608 972 026 (učitel/sifu David Šejna)
    crossmenu