Hung-Ka Kung-Fu rodiny lam

Kung-fu Plzeň
Nábor žáků 2023

Chceš dosáhnout skvělé fyzické kondice a zlepšit své zdraví? Toužíš poznat umění boje beze zbraně i s tradičními zbraněmi?  Zaregistruj se na náborový trénink zdarma, který se bude konat v pondělí 4. září 2023.

Hung-Ka Kung-Fu David Šejn, Jestřáb a Tygr

Tradiční Kung-Fu

Hung-Ka Kung-Fu je nejstarší tradiční rodinný styl Jížní Číny, sahající původem až do slavného kláštera Šaolin.

Bojové sestavy, posilování a práce s energií

Trénink zahrnuje sebeobranu, pěstní sestavy, sestavy s tradičními zbraněmi, posilování s vlastní vahou a čchi kung (cvičení na rozvoj vnitřní energie).

První trénink zdarma

Nevíš, jestli je pro tebe Kung-Fu to pravé? To nevadí, přijď na zkušební trénink zdarma, který se bude konat 4.září 2023. Cvičení je vhodné pro každého bez ohledu na věk či pohlaví.
David Šejna Kung-Fu postoj

Zlepšení fyzické kondice a zdravotního stavu

Cvičení Kung-Fu klade důraz na přesnost, koordinaci pohybů, stabilitu a vytrvalost v náročných sestavách, čímž se tělo stává pevnějším a rychlejším. Vhodné doplnění tréninků protahovacími cviky vytváří dobré podmínky pro správnou funkci svalů a kloubů, zvláště páteře, která často bývá zatěžována.

Sebevědomí, mentální klid a sebedisciplína

Tréninky v Kung-Fu jsou fyzicky náročné a vyžadují úsilí, budují vytrvalost a sebedisciplínu. Přichází sebedůvěra a pocit, že jste schopni překonat různé překážky. S tím vším také přichází mentální pohoda a vyrovnanost.

Přátelská atmosféra a komunita

Kung fu škola nenabízí pouze tréninkový prostor, ale vytváří prostředí pro vznik nových přátelství a budování komunity. Kung-Fu škola také jednou za čas pořádá společné akce, jako je soustředění nebo společné posezení v restauraci.
Kung-Fu tělocvična v Plzni

Za zkoušku nic nedáš!
Trénink je nezávazný a zdarma

Cílem tohoto zkušebního tréninku je poskytnout Ti vhled do světa Kung-Fu, jeho základů a principů. Na základě zkušebního tréninku se budeš moci rozhodnout, zda by tě cvičení Kung-Fu naplňovalo. Zkusíš to?
Registrovat se

Nejčastější otázky

Pro koho je náborový trénink určený?
Tento trénink je určený všem zájemcům, bez ohledu na věk nebo úroveň předchozích zkušeností. Náborový zkušební trénink je zdarma a je nezávazný! Na začátek není nikdy pozdě! Zaregistrovat se můžeš níže.

V případě dotazů nám napiš na e-mail info@hungkakungfu.cz.
Jak bude probíhat náborový trénink?
Na trénink stačí dorazit 5-10 minut před 18 hodinou. Cílem tohoto zkušebního tréninku je poskytnout Ti vhled do světa Kung Fu, jeho základů a principů. Na základě tréninku se budeš moci rozhodnout, zda by tě Kung-Fu bavilo a chtěl bys pokračovat. Konec bude okolo 20 hodiny. Registrovat se můžeš níže.
Chceš začít cvičit a nevíš, co se od tebe očekává?
Pro začátečníka je důležité nejprve posílit a uvolnit tělo, naučit se základní postoje a techniky. Jednotlivé techniky se procvičují neustálým opakováním, nejdříve samostatně a později ve dvojicích.
Pro Hung-Ka Kung-Fu jsou důležité velmi nízké stabilní postoje a silné údery. Když začátečník porozumí základům a nabere dostatek síly, začíná se učit první stínové sestavy.
Jaké jsou přínosy Kung-fu pro zdraví?
Cvičení Kung-Fu klade důraz na přesnost, koordinaci pohybů, stabilitu a vytrvalost v náročných sestavách, čímž se tělo stává pevnějším a rychlejším. Vhodné doplnění tréninků protahovacími cviky vytváří dobré podmínky pro správnou funkci svalů a kloubů, zvláště páteře, která často bývá zatěžována. 

Nízké postoje působí dobře na prokrvení svalů a zajišťují oběh krve s kyslíkem a živinami. Všestranné zapojení svalů umožní krvi a lymfě obíhat v celém organismu. Cvičení Kung-Fu napomáhá při stresovém zatížení organismu. Je velmi dobrým způsobem aktivního odpočinku v dnešní uspěchané době.

Cvičení, zvláště v přírodě v čistém prostředí, výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu. Je jisté, že když člověk kvalitně cvičí Kung-Fu, zvyšuje se jeho tepová frekvence. Srdeční sval mohutní a prodlužuje se. Dobrý krevní oběh udržuje cévní stěny pružné a tím účinně bojuje proti arteroskleróze.
Kdy a kde probíhají tréninky
Tréninky probíhají na adrese Kung-Fu školy Sušická 50, 326 00 Plzeň každé pondělí a čtvrtek od 18 do 20 hodin. Pojď si vyzkoušet náborový trénink, který se bude konat 4. září 2023. Registrace níže.

V případě dotazů nám napiš na e-mail info@hungkakungfu.cz.
Kung-Fu tělocvična v Plzni
Ceník tréninků
Jednou týdně - 700 Kč / měsíc
Dvakrát týdně - 1200 Kč / měsíc
Jednorázový vstup - 200 Kč
Zkušební trénink je zdarma! Registruj se zde.
Kdo je trenér?
Tréninky vede sifu (učitel) David Šejna.
"Bojovému umění se věnuji už 29 let, již od začátku mne Kung-Fu přitahovalo. Věnuji se nejstaršímu tradičnímu rodinnému stylu Jižní Číny Hung-Ka, mým sifu je už dlouho velmistr Lam Chun Sing. Chci po žácích především, aby překonávali vlastní hranice, aby se naučili zodpovědnosti, sebevyjádření – ne sebepopření. Aby neustále vzdělávali sami sebe."
David Šejna Kung Fu
Mohu na trénink zaregistrovat svou dceru/syna?
Ano. Ideální věk pro začátek je cca 6 let, ale spíše je to individuální, dle vyspělosti dítěte. Pokud si nejste jistí, napiště nám na e-mail info@hungkakungfu.cz. Registrujte svou dceru/syna na náborový trénink níže.
Co si s sebou vzít na trénink?
Na trénink si s sebou vezmi pohodlné oblečení na cvičení, obuv a pití.
Jak trénují pokročilí?
Trénink pokročilých studentů spočívá hlavně ve cvičení sparringových sestav (ve dvojici). Tyto sestavy pomáhají účinně využívat Kung-Fu v reálném boji. Student tím získává odvahu, vnitřní vyrovnanost a sebevědomí. Zvládne-li student tyto dvě sestavy, začíná se učit formy zbraňové. Jako je šavle, kopí, jednokoncová hůl, halapartna a sparringové sestavy kopí versus šavle, opičí hole proti sobě a další. Nedílnou součástí výuky jsou i posilovací cvičení, strečink, speciální otužování a později také práce s vnitřní energií.
Co jsou to sestavy?
Sestava je sled pohybů rukou a nohou jdoucích za sebou. Každá sestava se vyznačuje jinými nároky. Cvičení sestav pomáhá posilovat klouby, svaly a šlachy, zlepšuje krevní oběh a tok energie, čímž prospívá zdraví. Každá sestava obsahuje útočné a obranné techniky. Jestliže student cvičí pravidelně tyto sestavy, zlepšují se jeho sebeobranné schopnosti. Procvičování sestav přináší také vnější i vnitřní rovnováhu, student se jejich prostřednictvím seznamuje s bohatstvím stylu, s novými technikami a jejich kombinacemi účinnými v boji.

Registrační formulář
na náborový trénink

Tento trénink je určený všem zájemcům, bez ohledu na věk nebo úroveň předchozích zkušeností. Nepromeškej tuto skvělou příležitost a zaregistruj se na zkušební trénink nyní!

Kdy

4. září 2023
od 18 do 20 hodin

    Máte dotaz? +420 608 972 026 (učitel/sifu David Šejna)
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service
    Open modal
    cross